Katalog firm: Kancelaria Prawna WMC

Kancelaria Prawna WMC

Finanse i prawo

Kancelaria Prawna WMC
Rok założenia 2015
NIP 7532223945
REGON 360998850
Strona WWW http://wmc.com.pl/

Opis działalności

Kancelaria WMC specjalizuje się w doradztwie prawnym przy sprawach rozwodowych.

Rozwiązanie małżeństwa - jak przeprowadzić rozwód?

Rozkład pożycia między małżonkami to dla wielu partnerów moment, w którym dochodzi do przedsięwzięcia roztropnej decyzji na temat rozwiązania małżeństwa. Bardzo często sytuacja jest tak bardzo trudna, iż wyłącznie jeden małżonek pragnie rozwodu i w takim wypadku wnosi do sądu pozew o sprawę rozwodową. Bez znaczenia jest, jaka jest przyczyna chęci zdobycia rozwodu, najbardziej istotne w tej sytuacji jest zdecydowanie się na kompetentnej usługi, którą oferuje prawnik.

Jak właściwie wytypować pomoc prawną?

Wybór doświadczonego adwokata nie powinien być w żadnym razie skomplikowany, ponieważ aktualnie wyszukać można bardzo dużo kancelarii prawnych, które świadczą pomoc w prowadzeniu usługi, jaką jest sprawa rozwodowa. Typując konkretnego prawnika można w następstwie tego kierować się kosztami, natomiast jeśli rozwód jest niesamowicie skomplikowany i będzie w trakcie niego dochodziło na przykład do podzielenia jakiegoś majątku, w takim przypadku warto zdecydować się na rzeczywiście świetnego adwokata, za jakiego trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. Wybrany prawnik poprowadzi klienta przez wszystkie procedury, które powiązane są ze sprawą rozwodową.

Jak spore koszty trzeba będzie ponieść?

To jakie koszta konieczne będą do poniesienia zależne jest głównie od tego, w jaki sposób będzie przeprowadzany rozwód. Stałą odpłatnością jest opłata sądowa, którą wnosi osoba składająca pozew o rozwiązanie małżeństwa. W trakcie rozprawy sądowej, sąd stwierdza czy do rozwiązania małżeństwa dochodzi w następstwie winy, czy też jest on zasądzany bez oświadczania o winie. W przypadku braku winy osobie wnoszącej opłatę w sądzie zwracana jest połowa opłat. Jeżeli w trakcie sprawy o rozwód będzie rozdzielany majątek, wtedy za tego rodzaju usługę musimy wpłacić dodatkową zapłatę sądową. Jeśli majątek będzie dzielony bez żadnych żądań i różnic zdań - opłata w sądzie wynosi jedynie 300 zł. Jeśli jednakże małżonkowie będą toczyć kłótnie o majątek i nie mają w tej kwestii jednakowego zdania, w takiej sytuacji do sądu należy wnieść opłatę w wysokości tysiąca złotych.

Rozwiązanie małżeństwa to nie tylko wymagający zaangażowania proces powiązany z przepisami prawa, który wymaga konkretnego wsparcia kancelari adwokackiej, to także znaczny stres, przy którym wymaga się wsparcia bliskich.

Kontakt

ul. Wierzbowa 15
50-056 Wrocław

Tel. 535579288
kancelaria@jolantawolska.pl

Lokalizacja

« Wróć do katalogu firm