Szukam Inwestora » Sky Tronic

Sky Tronic to młoda innowacyjna spółka technologiczna typu „spin-off” z branży bezzałogowego lotnictwa, zawiązana w 2016r. przez naukowców i absolwentów Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Instytut Transferu Technologii - spółki celowej Politechniki Wrocławskiej komercjalizująca innowacyjne rozwiązania powstałe na uczelni.
Sky Tronic należy do sektora zaawansowanych technologii, tzw. „high-tech”, która specjalizuje się w tworzeniu nowych rozwiązań i technologii w zakresie sterowania i stabilizacji lotu do zastosowań w bezzałogowym lotnictwie cywilnym i wojskowym. Podstawą działalności Spółki jest innowacyjna technologia dotycząca systemów sterowania lotu bezzałogowymi statkami powietrznymi oparta na inteligentnych systemach stabilizacji lotu zastrzeżona licencją przez Politechnikę Wrocławską
Kluczowe sektory działalności firmy obejmują: systemy sterowania dla bezzałogowych obiektów latajacych , zdalne systemy pomiarowe do zbierania danych i ich analizy (w tym analiza obrazu, danych o położeniu, danych o środowisku), algorytmy pozycjonowania obiektów, projektowanie i prototypowanie urządzeń elektronicznych i zespołów mechanicznych, interfejsy sterowania i percepcji człowiek-maszyna, systemy symulacyjne wirtualne i fizyczne.
Sky Tronic jako pierwsza na świecie chce wdrożyć inteligentne systemy sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych (dronów) oparte na sztucznej inteligencji – regułach logiki rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller), działające podobnie jak człowiek (ludzki mózg). W przyszłości opracowana technologia może całkowicie zastąpić tradycyjne regulatory PID, poprawiając znacznie stabilność, manewrowość, płynność, precyzję sterowania oraz bezpieczeństwo lotów w trudnym terenie i niekorzystnych warunkach pogodowych (np. podmuchy wiatru, podczepianie i opuszczanie ładunków). Według twórców technologii, naukowców z Politechniki Wrocławskiej i założycieli spółki Sky Tronic, istnieje ogromny potencjał zastosowań nowej technologii sterowania i nawigacji w lotnictwie cywilnym i wojskowym, dla różnych typów bezzałogowych statków powietrznych, a w szczególności dla bezzałogowych śmigłowców ratowniczych.

Szczegóły oferty

Wartość: 2000000 PLN
Branża: Elektronika, telekomunikacja
Autor oferty: Dane kontaktowe dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Zarejestruj się teraz!
Data dodania: 2017-02-24 18:22:23

« Wróć do listy ofert