Fundusze hedgingowe badają nastroje rynku za pomocą Twittera

Data publikacji: 2012-01-04 09:44:00

Przewidywanie wzorów rynku finansowego zawsze było zadaniem uzdolnionych menadżerów, polegających na swojej wiedzy i doświadczeniu. Mieszczący się w Londynie butik inwestycyjny Derwent Capital Markets uruchomił fundusz hedgingowy, który korzysta z Twittera do monitorowania nastrojów rynku — zyskując dodatkowe źródło informacji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Analiza nastrojów i uczuć twitterowiczów będzie się odbywała za pomocą specjalnego oprogramowani. Pozwoli ona Paulowi Hawtinowi, założycielowi i menedżerowi funduszu, lepiej zrozumieć ogólny stan emocjonalny twitterowiczów, który w efekcie wpływa na rynek. Jak? Na przykład po kilku dniach wysokiego poziomu niepokoju na Twitterze wyniki giełdy Dow Jones zazwyczaj idą w dół. Według Hawtina: „Przez lata inwestorzy powszechnie akceptowali, że rynki finansowe są rządzone strachem i chciwością, ale nigdy wcześniej nie wpadli na pomysł stworzenia technologii albo metody zbierania danych, które będą w stanie określać ilościowo ludzkie emocje. To jest czwarty wymiar”.

Po wyjściu z kryzysu ekonomicznego każdy z funduszy hedgingowych mogących zapewnić lepszy wgląd w aktywność na rynkach finansowych jest w stanie przyciągnąć inwestorów.  Chociaż wartość poszczególnych głosów użytkowników Twittera może być dyskusyjna, kiedy są rozpatrywane w izolacji, badanie Twittersfery jako całości może doprowadzić do cennych i intrygujących wniosków.  

www.derwentcapitalmarkets.com

 

Źródło: Springwise.com

« Wróć do listy artykułów