Konkurencja dla Facebooka

Data publikacji: 2011-12-10 07:41:06

Diaspora to projekt nowego portalu społecznościowego, alternatywy dla Facebooka. Niestety nadal nie widać końca prac nad serwisem. Mimo roku od uruchomienia projektu i dwustu tysięcy dolarów finansowania, serwis nie cieszy się także póki co wielką popularnością. Głównym powodem jest niska funkcjonalność. Ale twórcy Diaspory nie ustają w wysiłkach doprowadzenia projektu do końca.

Diaspora ma jeden poważny atut w postaci dobrej ochrony prywatnych danych. Użytkownicy będą mogli spać spokojnie, bez obaw, że informacje o nich staną się przedmiotem obrotu handlowego. A to wszystko dzięki zdecentralizowanej architekturze. Umożliwi ona użytkownikom postawienie własnego serwera, który będzie komunikował się z innymi serwerami na całym świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie treści pozostaną na prywatnym serwerze, a jednocześnie będą mogły być widoczne dla innych użytkowników Diaspory.

Projekt znalazł się na liście 10 najlepszych startupów 2010 roku serwisu ReadWriteWeb. Uzyskał 200 tys. dolarów dotacji na Kickstarterze, chociaż jego pomysłodawcy startowali po 10 tys. dol. W decyzji o przyznaniu funduszy miał udział sam Mark Zuckerberg.

Postępy nad rozwojem projektu można śledzić w serwisie GitHub.

 

Źródło: Antyweb.pl

« Wróć do listy artykułów