Zbiorowy chów krów

Data publikacji: 2011-11-04 10:37:20

MyFarm — nowy projekt brytyjskiej organizacji National Trust zajmującej się konserwowaniem przyrody i zabytków  — wyprowadza użytkowników sieci w pole. Zachęca, by za  pomocą wirtualnych narzędzi zarządzali prawdziwą farmą.  

Farma o powierzchni 2,5 tys. akrów w hrabstwie  Cambridgeshire, należąca do Wimpole Estate, poszukuje 10 tys. chętnych do zarządzania każdym aspektem jej działalności. Uczestnicy przedsięwzięcia nie muszą mieć doświadczenia w rolnictwie. Akces do grupy “MyFarmers” następuje po opłaceniu 30 funtów rocznego abonamentu. W zamian członkowie będą mogli współpracować z menadżerem zajmującym się rozwojem farmy, Richardem Morrisem, i innymi uczestnikami projektu. Będą omawiać wspólnie bieżące sprawy farmy i podejmować najważniejsze decyzje, w drodze głosowania odbywającego się raz w miesiącu.

Dyskusje będą się toczyć nad trzema obszarami: uprawami, żywym inwentarzem i wpływem farmy na środowisko. MyFarmersi będą mogli zademonstrować swoje opinie, wybierając spośród odpowiedzi przygotowanych przez Morrisa. Menadżer będzie także służył wiedzą i radą za pomocą bloga i filmów zamieszczanych na stronie. Abonenci otrzymają także darmowy bilet wstępu na farmę dla całej rodziny, a także dostęp do kamer internetowych i radia. Podobno są także plany wprowadzenia specjalnych aplikacji na smartphony. Dzięki temu decyzje mogłyby być podejmowane na bieżąco, zwłaszcza te dotyczące prac uzależnionych od zmiany pogody.

http://www.my-farm.org.uk/

« Wróć do listy artykułów