Pomysły na eko-biznes

Data publikacji: 2011-01-20 21:11:48

Branża produkcji ekologicznej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jednak jest jeszcze wiele obszarów do zagospodarowania. Portal Treehugger, a my za nim, podaje swoje pomysły na eko-produkty. Być może staną się one inspiracją dla osób poszukujących swojej drogi w biznesie.

 

  1. Telefony komórkowe

Choć chętnych na ekologiczne telefony komórkowe z pewnością nie trzeba byłoby szukać ze świecą, to ich producentów tak. Co chwila na rynek trafiają kolejne modele Nokii, iPhone’ów czy Sony Ericssonów. Niestety żaden z nich nie jest wykonany z materiałów biodegradowalnych.

 

  1. T-shirty z długim rękawem

Koszulki z krótkim rękawem z włókien organicznych rządzą. Są nawet takie, które mają kaptury. Zagadką jest jednak brak bluzek z długim rękawem. Chociaż dla dzieci taki model jest produkowany, dorośli nie są brani pod uwagę jako potencjalni klienci. Dlaczego?

 

  1. Śrubki

Niby drobiazg, a ma znaczenie. Każdy, kto robi remont w mieszkaniu lub choćby drobne naprawy wie, że śrubki i gwoździe, choć niepozorne, stawiają do pionu (lub poziomu) wiele sprzętów i konstrukcji domowych. Czemu więc nie pójść na całość i nie stworzyć ekologicznych odpowiedników tego, co dziś wytwarza się z różnego żelastwa? 

 

  1. Rowery

Aluminium – jego odkrycie uruchomiło rewolucję w branży rowerowej. Lekkie, wytrzymałe i na każdą kieszeń – to bezdyskusyjne zalety jednośladów wykonanych z tego metalu. Ale co z tymi, którzy chcą być zieloną awangardą i poruszać się po mieście drewnianym bicyklem?

 

  1. Salony fryzjerskie 

Fryzjerki stały się bardzo cenioną grupą zawodową. Na każdym kroku widnieją salony piękności, w których kobiety mogą myć, farbować i pielęgnować włosy, i namiętnie z tej sposobności korzystają. A przecież zużywane są tam hektolitry środków chemicznych, a suszarki pozostają w stałym użyciu, co ma opłakane skutki dla środowiska.  

 

« Wróć do listy artykułów