Nie panikuj, naciśnij!

Data publikacji: 2011-04-13 11:56:40

Press Don't Panic to małe, doskonale widoczne urządzenie bardzo pomocne w nagłych wypadkach medycznych. Zawiera wgrany komunikat o problemach zdrowotnych użytkownika, sposobach udzielania pomocy oraz inne niezbędne informacje. Użytkownik może nagrać dowolną treść w każdym języku. Dzięki temu osoba udzielająca pomocy ma gotowe wskazówki, jak postępować z poszkodowanym.    

Urządzenie jest szczególnie pomocne dla osób cierpiących na epilepsję, astmę, alegrię, cukrzycę, etc. W przypadkach nagłych ataków tych chorób świadkowie nie mający żadnego medycznego przeszkolenia mogą natychmiast udzielić pomocy potrzebującym. Urządzenie daje im wskazówki, jak postępować, z kim się skontaktować, jaką dawkę leku, który ma przy sobie poszkodowany, podać. Taka wiedza może ocalić ludzkie życie.

Pomysłodawcą urządzenia jest Sam Docherty. Po operacji guza mózgu w 2005 zaczął mysleć o sposobie zaalarmowania ludzi w przypadku nagłego ataku epilepsji, na którą zaczął cierpieć. W jaki sposób powiadomić obcych o sposobie udzielenia pomocy ludziom w podobnej sytuacji? Cztery lata pracował nad znalezieniem rozwiązania. Tak powstał Press Don't Panic.

« Wróć do listy artykułów