Nowa odsłona Symultany

Data publikacji: 2012-09-19 13:21:14

Innowacyjny serwis mający łączyć solidne biznesy wymagające środków na rozwój i pomysłodawców biznesu z potencjalnymi inwestorami został przebudowany i zyskał nowe funkcjonalności. Nowy, odświeżony serwis projektu Symultany dostępny jest pod znanym już adresem www.symultana.org

Projekt Symultana ma za zadanie pośredniczyć w relacjach pomiędzy inwestorami i projektodawcami (biznesów nowych i tych istniejących od lat), obu stronom gwarantując maksymalny komfort, bezpieczeństwo i jakość. Nowa, ulepszona wersja serwisu w pełni realizuje te założenia. Strona główna serwisu została na nowo zaprojektowana wyodrębniając osobne ścieżki dla najważniejszych grup użytkowników, przez co możliwy jest naturalny rozwój Symultany w kierunku łącznika między inwestorami i projektodawcami.

Na platformie Symultana.org nastąpiła zmiana funkcjonalna, która ma zapewnić przedsiębiorcom bezpieczeństwo i komfort a inwestorom gwarancję jakości i dostępności do starannie wyselekcjonowanych ofert w trosce o ich poświęcony czas. Platforma została dopasowana do poszczególnych grup docelowych projektu i uproszczona tym samym ułatwiając użytkownikom jej zrozumienie.  Projekty składane przez przedsiębiorców są teraz widoczne tylko i wyłącznie dla zweryfikowanych potencjalnych inwestorów, co znacząco wpływa na chęć dodawania ofert przez przedsiębiorców, tym samym zwiększając zainteresowanie inwestorów.

Odkąd uruchomiliśmy platformę Symultany bardzo uważnie słuchaliśmy naszych użytkowników i postanowiliśmy wprowadzić zmiany w serwisie aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Zarówno potencjalni inwestorzy, jak i poszukujący inwestora są zainteresowani, jak najbardziej uproszczonym procesem „poznawania się” poprzez naszą platformę. Istotna jest dla nich przede wszystkim forma zapewniająca obu stronom bezpieczeństwo i komfort. Wierzę, że odświeżony serwis spełni ich oczekiwania i pozwoli obu stronom jeszcze lepiej i szybciej na rozpoczęcie procesu inwestycyjnego.” – skomentował zmiany w serwisie Norbert Poliński, manager merytoryczny projektu Symultana, ekspert d.s. kontaktów z inwestorami.

Najbliższa przyszłość serwisu to wprowadzenie systemu, który będzie pozwalał wysyłać nowe oferty profilowane pod kątem zainteresowań danego inwestora oraz wskazywał przedsiębiorcy, jakie dane na temat jego firmy i pomysłu na nowy biznes są ważne z punktu widzenia inwestora. „Naszym celem jest by zespół Symultany selekcjonował biznes, który ma najwyższe prawdopodobieństwo powodzenia, czyli zwrotu inwestycji.” – dodaje Norbert Poliński.

Za projekt Symultana odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Primus Inter Pares, znane z organizowanego przez wiele lat konkursu na najlepszego studenta. Symultana powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. W kilka miesięcy działalności projektu Symultana na platformie zarejestrowanych jest ponad 9942 uczestników, zostało wygenerowanych 555 ofert biznesowych skierowanych do osób prywatnych, a dwie firmy już pozyskały swoich inwestorów otrzymując ponad 100 tysięcy Euro.  

« Wróć do listy aktualności