''W cztery oczy z inwestorem'' - spotkania 2013

Data publikacji: 2012-12-11 12:27:39

Zespół platformy inwestycyjnej Symultana.org zaprasza inwestorów (indywidualnych i instytucjonalnych) oraz projektodawców na spotkania „W cztery oczy z inwestorem”.

Dwa spotkania odbędą się w pierwszej połowie 2013 roku, a jedno z nich na pewno odbędzie się w Warszawie. 

W ramach spotkań będą miały miejsce indywidualne spotkania wyselekcjonowanych przedsiębiorców i pomysłodawców biznesu z wybranymi przez zespół Symultany inwestorami, którzy są skłonni zainwestować w atrakcyjne przedsięwzięcia od 100 tyś. zł do aż 200 mln. zł. To szansa dla przedsiębiorców na pozyskanie kapitału, ale również dyskusji i konfrontacji pomysłu z praktykami biznesu. W spotkaniu w roli inwestora wezmą udział doświadczeni specjaliści z zakresu rynków finansowych i analitycy finansowi.  

Aby zgłosić swoje przedsięwzięcie należy zarejestrować się w serwisie Symultana.org, jako przedsiębiorca dodać swoją ofertę, która skierowana jest do inwestora i wypełnić krótkie zgłoszenie zawierające tytuł przedsięwzięcia oraz zaznaczyć chęć udziału w spotkaniu. Na przekonanie o wartości swojego pomysłu jest tylko 10 – 15 minut indywidualnej rozmowy z inwestorem (jednym lub po kolei z wieloma). Inwestorzy są zainteresowani pomysłami z każdej branży – muszą jednak widzieć w nich potencjał rozwoju i przyszłe zyski. Ilość miejsc na spotkaniach jest ograniczona, a zgłoszenia będą weryfikowane przez zespół ekspertów Symultany, którzy mogą także wskazać, na co zwrócić uwagę w trakcie bezpośredniej rozmowy z inwestorem.

 

Jak opisać ofertę do inwestora?

http://www.symultana.org/page/17/Jak-pisa-ofert-do-inwestora.html

 

Udział w spotkaniach „W cztery oczy z inwestorem” dla zaproszonych przez Symultanę uczestników jest bezpłatny. Termin zgłaszania pomysłów jest otwarty a termin zamknięcia zostanie podany do publicznej wiadomości.

„Warto uczestniczyć w spotkaniach  w cztery oczy z inwestorem, gdyż zarówno możemy pozyskać finanse na nasze inwestycje, jak też nabieramy doświadczenia w rozmowach z inwestorami, które w rezultacie mogą być zwieńczone sukcesem” – podkreśla Norbert Poliński dbający na platformie inwestycyjnej Symultana o relacje z inwestorami. W 2012 roku odbyło się kilkadziesiąt symultanicznych rozmów przedsiębiorców z inwestorami, zostały podpisane dwie umowy z rozmów z czerwca 2012, a po rozmowach jesienno-zimowych kilka firm zostało zaproszonych do dalszych rozmów, mających na celu pozyskanie inwestora.

Symultana od początku 2012 roku pozyskała środki dla sześciu firm a najwyższa wartość pozyskanego kapitału na jedno przedsięwzięcie to 3 mln. zł.

 

Projekt „Symultana–inwestowanie w innowacje” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Patronat nad nim objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Gospodarki.

Głównym celem projektu „SYMULTANA – inwestowanie w innowacje” jest wzrost potencjału finansowego innowacyjnych przedsiębiorstw poprzez udostępnienie instrumentów ułatwiających swobodny dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania. Cel realizowany jest min. poprzez innowacyjną platformę internetową Symultana.org, która łączy pomysłodawców biznesu z potencjalnymi inwestorami.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu Symultana jest Stowarzyszenie Primus Inter Pares (organizacja pożytku publicznego), znane z promowania najlepszych studentów Rzeczpospolitej, współpracujące z Kancelarią Prezydenta RP oraz współrealizujące Program „Solidna Marka” pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

 

Zespół platformy inwestycyjnej Symultana.org

« Wróć do listy aktualności