Wzrasta rynek gier społecznościowych

Data publikacji: 2011-01-17 20:58:15

Gry społecznościowe przyciągają coraz więcej użytkowników generując pokaźny zysk.

Według danych zebranych przez amerykańską firmę eMarketer w ciągu tego roku prawie jedna trzecia osób korzystających z Internetu w USA (62 mln) co najmniej raz w miesiącu zagra w grę dostępną na portalu społecznościowym. Przewidywany dochód z gier wyniesie ok. 1 mld dolarów, czyli 15 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Więcej pieniędzy wydadzą też sami gracze (w 2010 było to 510 mln dolarów, w 2011 ma być 653 mln), a reklamodawcy zbiorą obfitsze żniwa (dochody z reklam przewidywane na ten rok – 192 mln dolarów, podczas gdy w 2010 wyniosły 120 mln dolarów zysku).

Mimo że gracze obracają przeważnie wirtualnymi pieniędzmi (prawdziwymi płaci jedynie 6 proc.) i nabywają głównie wirtualne dobra, to one będą nadal głównym źródłem dochodu dla producentów social games (60 proc. dochodów). Zysk z reklam w 2012 osiągnie poziom 20 proc.

O potencjale rynku gier społecznościowych może świadczyć zainteresowanie takich firm jak Honda, która promowała nowy model CR-Z za pośrednictwem Car Town, czy wytwórnia Sony Pictures, reklamująca film "Green Hornet" za pośrednictwem gier Zyngi, właściciela m.in. CityVille, mogącej pochwalić się ponad 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.   

Źródło: Mediarun

Oprac. as

« Wróć do listy aktualności